XIII Ogólnopolskie Seminarium Numizmatyczne „Reminiscencje Numizmatyczne” – 16.09.2017 r.

16 września 2017 r. odbyło się XIII Ogólnopolskie oraz IV Międzynarodowe Seminarium Numizmatyczne pt. „Reminiscencje Numizmatyczne”. Tym razem spotkanie zostało podzielone na dwie części: wykładową, podczas której swoje odczyty zaprezentowali:
dr Zdzisław Bogus, „Dewaluacja i inflacja w Cesarstwie Rzymskim w III w.”
Andrzej Musiał, „Inflacja jako narzędzie propagandy plebiscytowej na Górnym Śląsku”
dr Mariusz Kieca, „Ciekawe znalezisko z czasów reformacji na Ziemi kłodzkiej”
dr Zbigniew Szczerbik, „Monety zastępcze ze zbiorów Muzeum w Praszce”.
Druga część spotkania została poświęcona na dyskusję dotyczącą problematyki pieniądza zastępczego.

Dodatkową atrakcją tegorocznego spotkania była wycieczka do Muzeum Motoryzacji Mirosława Dylonga oraz do zabytkowego kościoła drewnianego Św. Trójcy w Grębieniu, gdzie zachowała się unikalna późnogotycka polichromia ścian z czasów budowy (przedstawia sceny z Męki Pańskiej) i późnogotycko-renesansowa polichromia stropów z ok. 1520-31 r.