Okruchy przeszłości. Z życia przedwojennego miasteczka

Wystawa „Okruchy przeszłości. Z życia przedwojennego miasteczka” przenosi zwiedzających w świat sprzed stu laty. To opowieść o dawnych mieszkańcach Praszki i okolic, stanowiąca uzupełnienie głównej ekspozycji fotograficznej prezentowanej obecnie w naszym Muzeum. Znalazły się tutaj rodzinne pamiątki, aranżacje wnętrz z epoki – przedwojenny salonik oraz gabinet, które pokazują jak mogła wyglądać codzienność w mieszczańskich domach.

Wystawa została wzbogacona o fragmenty przedwojennej prasy. Artykuły z „Tygodnika Ilustrowanego”, „Gazety Gospodarskiej” czy „Ilustrowanego Kuryera Codziennego” odnoszą się do spraw, które poruszały ówczesne społeczeństwo. Ekspozycję uzupełniają przedwojenne plany miasta i okolicznych działek. Wystawa czynna: 10.04-30.06.2024 r.

Zapraszamy do zwiedzania.