DZWONKI Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA

Dźwięki dzwonów towarzyszą człowiekowi w najważniejszych chwilach życia. Obwieszczają narodziny, śluby, podniosłe uroczystości i wreszcie koniec życia.

Rozmaitość form i kształtów, ilość wykorzystanych materiałów (m.in. porcelana, drewno, glina, mosiądz, kryształ szkło), wielość zastosowań, a przede wszystkim miejsc pochodzenia obiektów są dowodem na niezwykłą uniwersalność dzwonków. Bywały one przedmiotem handlu, niektóre zyskiwały status pożądanych dzieł sztuki, inne były wykorzystywane jako praktyczne przedmioty codziennego użytku.

Podziwianie dzwonków, które pochodzą z kilkunastu krajów z całego świata, jest nie tylko podróżą po różnorodnych kulturach, ale jednocześnie ciekawą lekcją geografii.

Wystawa czynna do 15 kwietnia.

Serdecznie zapraszamy!