WEEKEND SENIORA Z KULTURĄ

W dniach od 1 do 3 października 2021 r. po raz ósmy w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą” – akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Już od kilku lat także Muzeum w Praszce przyłącza się do tej inicjatywy. W ramach tej akcji w najbliższą sobotę 2 października wszystkie osoby, które ukończyły 60 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnego zwiedzania  wraz z przewodnikiem wystaw czasowych przygotowanych przez nasze Muzeum: „W setną rocznicę III powstania śląskiego”, „Sztuka pisania ikon”, „Od powstania kościuszkowskiego do III powstania śląskiego”. Dla seniorów oferujemy również bezpłatny udział w warsztatach wybijania okolicznościowego żetonu upamiętniającego powstania śląskie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

W SOBOTĘ MUZEUM CZYNNE W GODZINACH 9.00-13.00