wyszukiwarka


Wystawy czasowe

Opolska karta rodziny i seniora

Archiwum wystaw 2017  › Wystawa "Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych"

Muzeum w Praszce serdecznie zaprasza na nową wystawę czasową: "Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych" ze zbiorów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Wystawa prezentuje 400 lat ewolucji lunety i teleskopu – od narzędzia pozwalającego na obserwację nowych zjawisk na niebie do precyzyjnego przyrządu pomiarowego. Ważne miejsce na wystawie znajdują akcesoria, które umożliwiły przekształcenie teleskopu z urządzenia obserwacyjnego w przyrząd pomiarowy jak chociażby mikrometry, kamery fotograficzne i CCD, fotometry czy spektroskopy. Wystawę uzupełniają liczne instalacje interaktywne, które pozwolą widzom lepiej zrozumieć zasadę działania i sposób użycia teleskopów. Znajdujące się na wystawie historyczne lunety i teleskopy a także obrazy, grafiki oraz druki ilustrują zmiany wyglądu oraz metod prowadzenia obserwacji astronomicznych w ciągu minionych 400 lat.

Wystawę w Muzeum w Praszce będzie można oglądać od 30 października 2017 r. do 25 stycznia 2018 r.  Serdecznie zapraszamy!


Copyright by Muzeum w Praszce 2015