wyszukiwarka


Wystawy czasowe

Opolska karta rodziny i seniora

Archiwum wystaw 2017  › "Mutterstadt" - Wystawa Koła Plastycznego MGOKiS w Praszce

MUTTERSTADT JEST MIEJSCOWOŚCIĄ POŁOŻONĄ W POBLIŻU LUDWIGSHAFEN AM RHEIN. W TYM ROKU OBCHODZI SWÓJ JUBILEUSZ – 1250 LAT ISTNIENIA. PIERWSZE WZMIANKI ŹRÓDŁOWE O OSADZIE POCHODZĄ Z KOŃCA VIII WIEKU I DOTYCZĄ DAROWIZNY KLASZTORNEJ NADAJĄCEJ MIEJSCOWOŚCI NAZWĘ MUTTERSTADT. W HERBIE MIASTECZKA ZNAJDUJE SIĘ SREBRNY KLUCZ NA NIEBIESKIM TLE.

DAWNIEJ ROLNICZA WIEŚ DZIŚ STANOWI GMINĘ ZAMIESZKIWANĄ PRZEZ BLISKO 13 000 MIESZKAŃCÓW. POŁOŻONA JEST W OBSZARZE EKONOMICZNYM REN-NECKAR, DZIAŁA TUTAJ NAJWIĘKSZA NIEMIECKA GIEŁDA ROLNICZO-OGRODNICZA.

W MIASTECZKU, SZCZEGÓLNIE W SEZONIE LETNIM, ODBYWAJĄ SIĘ LICZNE FESTYNY I UROCZYSTOŚCI. NAJWAŻNIEJSZYM WYDARZENIEM JEST JEDNAKŻE ODBYWAJĄCE SIĘ CO ROKU W OSTATNI WEEKEND SIERPNIA, ŚWIĘTO „KERWE”, KTÓRE OBCHODZONE JEST NA PAMIĄTKĘ POŚWIĘCENIA MIEJSCOWEGO KOŚCIOŁA. OD ROKU 2002 MUTTERSTADT JEST MIASTEM PARTNERSKIM PRASZKI.

Na wystawie "Mutterstadt" zostały zaprezentowane prace ilustrujące najciekawsze, zdaniem młodych artystów z praszkowskiego Koła Plastycznego, widoki tej niewielkiej, choć urokliwej miejscowości.

Wystawa czynna od 1 września do 31 października 2017. Serdecznie zapraszamy!


Copyright by Muzeum w Praszce 2015