Promocja książki „Opus Imperfectum. Studia dedykowane Zbyszkowi Szczerbikowi”

19 grudnia o godz. 17.00 w Muzeum w Praszce odbyła się promocja książki „Opus imperfectum. Studia dedykowane Zbyszkowi Szczerbikowi”. O publikacji opowiedziała uczestnikom spotkania redaktor dr Lubomira Tyszler z Uniwersytetu Łódzkiego. Książka, która jest zbiorem artykułów dotyczących dziedzin bliskich zainteresowaniom dr.
Szczerbika takich jak historia, numizmatyka czy archeologia, powstawała przez dwa lata. Znaczną część zajmują w niej teksty dotyczące Praszki i okolic. Podczas spotkania uczestnicy mieli również okazję wysłuchać osób, które współpracowały z dyrektorem Szczerbikiem na różnych polach: o Jego działalności w Wieluńskim Towarzystwie Naukowym opowiedział prezes dr Zdzisław Włodarczyk, głos zabrała również Ewa Wiecha, przewodnicząca Rady Muzeum w Praszce, burmistrz Praszki Jarosław Tkaczyński, Zbigniew Nalichowski, wiceprezes Stowarzyszenia Opolscy Genealodzy, dr Tomasz Nowak, prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Radomsku, Jan Książek dyrektor Muzeum Ziemi Wieluńskiej oraz dr Tomasz Stolarczyk z Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego. Podczas spotkania można było również zakupić książkę, która dostępna jest także w sklepiku muzealnym w cenie 50 zł.