Od insurekcji kościuszkowskiej do III powstania śląskiego

Serdecznie zapraszamy na nową wystawę czasową pt. „Od Insurekcji Kościuszkowskiej do III Powstania Śląskiego”. Na ekspozycji można zobaczyć około 1500 figurek żołnierzyków i modeli pojazdów wojskowych,  wykonanych przez historyka Grzegorza Kamińskiego:  kosynierów, żołnierzy w umundurowaniu wojsk napoleońskich, powstańców listopadowych i styczniowych. Odnajdziemy tu także figury uczestników powstania wielkopolskiego oraz trzech powstań śląskich. Zostały one wykonane w skali 1:32, 1:35 oraz 1:25. Wśród figurek spotkamy także postacie historyczne np.: Tadeusza Kościuszkę, Wojciecha Korfantego czy Józefa Piłsudskiego. Spośród modeli pojazdów zobaczymy m. in.: artylerię, czołgi Renault FT 17, samochód pancerny Tank Piłsudskiego a także samochody pancerne z okresu Powstań Śląskich: Korfanty, Zabrski Powstaniec, czy pociąg pancerny „Kabicz”.

Wystawa czynna do 15 listopada 2021. Zapraszamy na niezwykłą lekcję historii!