„Tradycje kulinarne Praszki i okolic” zapraszamy do udziału w projekcie

Jak co roku Muzeum w Praszce włącza się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, które w roku 2021 będą przebiegać pod hasłem „Smaki dziedzictwa”.

Pamiętając, że dziedzictwo kulinarne odgrywa ważną rolę w kulturze każdego regionu, pragniemy włączyć się w tym roku w obchody EDD poprzez opracowanie z Państwa pomocą ilustrowanej publikacji „Tradycje kulinarne Praszki i okolic”. Będzie to zbiór najciekawszych, starannie dobranych tradycyjnych potraw wywodzących się z naszego regionu.

Zwracamy się zatem do Państwa z prośbą o nadsyłanie do Muzeum  przepisów i receptur, które od pokoleń są wykorzystywane w Państwa rodzinach, ceniących sobie z pewnością dobrą, tradycyjną kuchnię.

Zapraszamy więc Państwa do wzięcia udziału w naszym projekcie. Mamy nadzieję, że planowana publikacja będzie dla Państwa nie tylko inspiracją do odkrywania smaków z dziejów naszych przodków, ale także przyczyni się do zachowania dziedzictwa kulinarnego naszego regionu.

Przepisy można nadsyłać na nasz adres mailowy: muzeum@praszka.pl

Mile widziane fotografie potraw.

Na przepisy czekamy do 15 sierpnia br.