Wystawa czasowa „Historia Polski według komiksu”

Przed Państwem nowa wystawa „Historia Polski według komiksu”. Jest to lekcja historii zaprezentowana za pomocą ilustracji komiksowych. Przechodząc od planszy do planszy w sposób przyjemny przypomnimy o ważnych wydarzeniach, postaciach, ale i również o ciekawostkach historycznych. Układ ekspozycji jest chronologiczny i podzielony na rozdziały. Są wśród nich opowieści o królach, o wojnach, o klęsce powstań, walkach o wolność, ale też o naszej kulturze, nauce, sztuce i słynnych miejscach, z których możemy być dumni, miastach, które odegrały ważne role w historii naszej ojczyzny. Na wystawie można się przekonać, że komiks potrafi opowiadać w sposób lekki i przyjemny, a zarazem merytoryczny. Autorem wystawy jest Wojciech Łowicki, wieloletni popularyzator polskiego komiksu, prezentujący go w tak różnych odsłonach jak: „Propaganda PRL w komiksie”, „Religia według komiksu”, „Fantastyka w komiksie, komiks w fantastyce” oraz wiele, wiele innych. Za działalność wystawienniczą uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa. Zapraszamy na wystawę!

Ekspozycja czynna: 3.03.2021-31.05.2021