wyszukiwarka


Wystawy czasowe

Opolska karta rodziny i seniora

Archiwum wydarzeń - 2017  › Wernisaż wystawy "Ważki - zabójcy dwóch środowisk" - fotorelacja

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wernisażu wystawy "Ważki - zabójcy dwóch środowisk", który odbył się w czwartek 16 marca o godz. 11.00.

W programie znajdowały się: koncert zespołu kameralnego Filharmonii Opolskiej, wykład „Sekretne życie ważek” (Michał Wolny, Piotr Zabłocki) i promocja komiksu dla dzieci i młodzieży „Cecylia poznaje ważek zwyczaje” (scenariusz – Michał Wolny, Piotr Zabłocki; rysunki – Sławomir Kiełbus).

Na wystawie można zobaczyć wielkoformatowe fotografie obrazujące urokliwy świat ważek. Zdjęciom towarzyszą interesujące komentarze, które w połączeniu z fotografiami tworzą encyklopedię podstawowych informacji dotyczących tej grupy owadów. Możemy tutaj  znaleźć wiadomości na temat przystosowania larw do życia w wodzie i postaci dojrzałych na lądzie oraz obu tych form do drapieżnego trybu życia. Wśród poruszanych zagadnień znalazły się również fakty dotyczące fascynującego zjawiska metamorfozy, dymorfizmu płciowego czy unikatowych w świecie owadów zachowań rozrodczych.

Za koncepcję, scenariusz i projekt graficzny wystawy odpowiadają pracownicy Działu Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego: Michał Wolny i Piotr Zabłocki. Wystawa realizowana jest w ramach projektu Inwentaryzacje przyrodnicze kluczem do edukacji ekologicznej i ochrony bioróżnorodności w województwie opolskim, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny, a można ją oglądać do 14 kwietnia 2017. Zapraszamy!


Copyright by Muzeum w Praszce 2015