wyszukiwarka


Wystawy czasowe

Facebook

Znaczek Turystyczny

Opolska karta duzej rodziny

Opolska karta rodziny i seniora

Archiwum wydarzeń - 2020  › INFORMACJA O SEMINARIUM NUMIZMATYCZNYM

Szanowni Państwo!

         Już od 15 lat Muzeum w Praszce ma zaszczyt gościć numizmatyków z zagranicy oraz różnych części Polski. Jest to dla nas, jako muzealników i mieszkańców Praszki, wielkie wyróżnienie i przyjemność. Seminaria numizmatyczne stały się platformą integracji różnorodnego środowiska numizmatycznego, miejscem wymiany informacji i poglądów, a nade wszystko miejscem spotkań.

         Ich pomysłodawcą był śp. Andrzej Musiał, wieloletni redaktor „Grosza”, numizmatyk, który w tym roku odszedł z naszego grona. Mimo to, był, jest i będzie towarzyszył nam w naszych wspólnych spotkaniach w Praszce, w trzecią sobotę września.

         Rok 2020 jest jednak rokiem wyjątkowym, który dotknął nas wszystkich w sposób szczególny. Pandemia COVID-19 zmieniła nasze życie osobiste, zawodowe i społeczne. Dotknęła nas osobiście, zmieniając nasze codzienne życie, wywracając plany i zamierzenia. Przez kilka ostatnich tygodni                 z wieloma z Państwa – uczestników naszych Seminariów - odbyłem bardzo owocne rozmowy na ten temat.

Obserwuje sytuację w naszym kraju, u naszych sąsiadów oraz uwzględniając sugestię płynące z wielu rozmów z ciężkim sercem podjąłem decyzję o odłożeniu na 2021 rok XVI Seminarium Ogólnopolskiego    i VII Międzynarodowego, planowanego na 19 września 2020 rok. Główną przyczyną tej decyzji jest troska
o bezpieczeństwo i zdrowie gości - uczestników Seminarium. W tym ciężkim okresie, dla zachowania zdrowie i życia ludzkiego, podejmujemy te trudne, ale i konieczne decyzje.

         Planowana wystawa poświęcona pamięci śp. Andrzeja będzie zrealizowana we wrześniu 2020 roku. Serdecznie na nią zapraszam. Zapraszam też na naszą stronę internetową oraz profil na facebooku, gdzie znajdą Państwo na bieżąco informację o naszych planach i bieżącej działalności.

         Mam nadzieję, że trzecia sobota września 2021 roku będzie dniem naszego kolejnego spotkania, podczas gdy smutny rok 2020 będzie tylko przykrym, ale odległym wspomnieniem.

dr Zbigniew Szczerbik

Dyrektor Muzeum w Praszce 


Copyright by Muzeum w Praszce 2015